אתר של מפיץ הרבלייף עצמאי

תרגילי יוגה המשפיעים על בעיות נשימה ואסטמה

שתפו :)

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

כיום, רבים מכירים בחשיבותה של הרפואה המשלימה בריפוי מגוון בעיות רפואיות ובניהם, בעיות במערכת הנשימה. למעשה, לתזונה והרגלי חיים השפעה ישירה על בריאות האדם. הרפואה המשלימה כוללת היבטים רבים המקדמים את הבריאות ומסייעים להתמודד עם בעיות בקני הנשימה כגון, שימוש בתוספי תזונה ותרגלי יוגה. במאמר זה, נבחן כיצד תרגילי יוגה מסייעים בטיפול באסטמה ובעיות נשימה.

חשיבותה של הנשימה:

כולנו יודעים, שנשימה היא חיים. אולם, האם אנו נותנים לנשימה את החשיבות המשתמעת מכך? לנשימה נכונה ומלאה השפעה ישירה על כלל מערכת גוף האדם הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית. בעיות בנשימה, נובעות מסיבות שונות הקשורות לגנטיקה, מתח נפשי, זיהום אוויר, הרגלי נשימה ויציבה לקויים ועוד. בעיות נשימה וכחלק מהן אסטמה, עלולות להתבטא בחומרה שונה מאדם לאדם כאשר במקרים רבים, הן עלולות לפגוע בתפקוד היום יומי ולהחמיר כאשר הן לא מטופלות.

טיפול באסטמה ובעיות נשימה בעזרת יוגה:

אנשים רבים פונים כיום לרפואה המשלימה ומוצאים בתרגול יוגה ומדיטציה כלי עזר עבור מגוון בעיות. תרגול יוגה עקבי ונכון נמצא יעיל עבור טיפול באסטמה ובעיות נשימה, ובכוחו אף להוביל לפתרון בעיות נשימה באופן מוחלט. כיצד?

הפגת מתח נפשי – מתח ולחץ ידועים כגורמים מרכזיים לבעיות בריאותיות רבות. החברה המודרנית, המערבית השמה במרכז השגיות, מובילה להיווצרות מתח ולחץ נפשי עבור רבים. למתח, השפעה ישירה על מערכת הנשימה. תרגול יוגה ומדיטציה מסייע לאדם להשקיט את המחשבות, להביא את המודעות למצב של נוכחות ברגע ומפיג מתח נפשי רב, דבר שבהמשך משפיע על הנשימה. 

יציבה נכונה – בראיה היוגית, הגוף הפיזי של האדם הוא הכלי של נפשו. דפוסי יציבה לקווים מושפעים פעמים רבות ממצב נפשי, הרגלים נרכשים ומחוסר מודעות. הסובלים מאסטמה ובעיות בנשימה, נוטים לרוב, למנח יציבה כפוף וכתפיים השמוטות לפנים. במצב זה, עם השנים, כלוב בית החזה נסגר ומוביל לקשיי נשימה. תרגול היוגה מלמד את האדם כיצד להחזיק נכון את הגוף על ידי שימוש בשריר ליבה ומוביל לפתיחת בית החזה וכך מסייע בטיפול באסטמה.

מנשימה רדודה לנשימה מלאה – בהיעדר מודעות לנשימה, אנשים רבים נוטים לנשום באופן רדוד אל בית החזה. באופן זה תפקוד הסרעפת נחלש והדבר עלול להוביל לקשיי נשימה. נשימה יוגית מלאה, מלמדת את האדם לנשום ולמלא את הבטן באוויר ואחר כך, להעבירו לריאות. דבר המסייע לתפקוד תקין של הסרעפת ובכך, מקל על דרכי לנשימה. 

נשימה מהאף – אסטמה מתאפיינת בהיצרות כלי הנשימה, התנפחותם ויצירת ריר רב המקשה על קני הנשימה. הנשימה יוגית מלמדת את האדם לנשום מהאף. באופן זה, האוויר עובר סינון, מגיע לגוף בטמפרטורה נכונה ומונע יצירת יובש וריר עודף בקני הנשימה.

הוצאת אוויר מלאה – תרגילי הנשימה היוגים מלמדים על החשיבות של הוצאת האוויר מלאה המסייעת לגוף להרפות ולהירגע כמו גם, לפנות מקום להכנסת אוויר חדש.

מאמרים נוספים מבית הרבלנד

מזה תפריט אורח חיים בריא

מדוע כל המומחים לתזונה ולבריאות ממליצים להקפיד על תפריט נכון ומאוזן ולקיים אורח חיים בריא? מה ההבדל בין תפריט של תזונה מאוזנת לתפריט המבוסס על

למאמר המלא

כבר שוחחתם עם חבר הרבלייף עצמאי?​

תיהנו מיתרונות הקשר הישיר עם חבר הרבלייף עצמאי.

אם אתם כבר בקשר עם חבר הרבלייף עצמאי, תוודאו שאתם שומרים על קשר על מנת ליהנות מתמיכה אישית.

מוצרי הרבלייף נמכרים באופן בלעדי ע”י חברי הרבלייף העצמאיים שלנו. אתר זה מופעל ע”י חבר הרבלייף עצמאי ולא ע”י הרבלייף ישראל (1990) בע”מ. האתר הרשמי של הרבלייף הינו www.herbalife.co.il

*כל ההצהרות המתייחסות לבקרת משקל מתייחסות לתוכנית בקרת המשקל של הרבלייף הכוללות בין היתר תזונה מאוזנת, פעילות גופנית קבועה, צריכה יומית של כמויות נוזלים נאותות,שימוש בתוספי תזונה ומנוחה מספקת. כל התוצאות הן אישיות ועשויות להשתנות מאדם לאדם*