אתר של מפיץ הרבלייף עצמאי

מחקר ופיתוח בתחום תוספי התזונה

שתפו :)

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

שוק תוספי התזונה הופך פופולרי יותר ויותר ככל שהשנים עוברות, עם פיתוחים חדשים שמביאים לנו מגוון גדול של מוצרים טבעיים לחלוטין שכל מה שהם עושים זה טוב עבור הגוף שלנו. המחקר והפיתוח בתחום תוספי התזונה הוא ענף ורחב, ועושה שימוש נרחב במה שהטבע נתן במטרה לתת בוסט לגוף ולבריאות שלנו.

 

הסיבה לפופולריות של תחום תוספי התזונה

הסיבה העיקרית לפופולריות ההולכת וגדלה של שוק תוספי התזונה נמצאת בשורש הבעיה – אורח החיים שלנו. אורח החיים המערבי הוא צפוף, מחניק, לחוץ, ומתאפיין בשעות עבודה ארוכות, ישיבה ממושכת, צריכה של מזון מתועש ולחץ אינסופי. כל אלו גורמים לבעיות שונות שבעבר לא היו – חוסרים ברכיבים תזונתיים, בויטמינים ומינרלים, סטרס שמשפיע לרעה על הגוף ועוד רעות חולות אחרות.

הדרך המהירה והיעילה להתמודד עם כל החסרים האלה היא באמצעות צריכה של תוספי תזונה טבעיים, שנותנים לגוף מה שהוא לא מקבל בתזונה. פיתוח של תוספי תזונה נעשה בסיוע מחקרים מעולם הנדסת הביוטכנולוגיה, ותהליך הפיתוח מזכיר את תהליך הפיתוח של תרופות שונות. 

 

תהליך הפיתוח של תוספי תזונה

תהליך הפיתוח קשור בפיתוח של חומרים פעילים, לרוב ממקור צמחי אך לא תמיד. התהליך כולל סקירת הצמחים וזיהוי צמחים בעלי פוטנציאל, ביצוע ניסויים, יצירת הפורמולה הנכונה ובסופו של דבר רישום המוצר לפי כל הרגולציות. עוד עובר המוצר פיילוטים שונים וטכנולוגיות ייצור אופטימליות במטרה לייצר בכמויות גדולות לשוק המסחרי. כמובן, כל מוצר צריך לענות על תנאי רשויות הבריאות כמו ה-FDA האמריקאי. 

 

הכנס שמביא את כל הפיתוחים השונים

מדי שנה נערך בז’נבה כנס של שלושה ימים בשם VitaFoods. הכנס הזה מביא אליו אנשי עסקים וחברות טבע ותרופות מכל רחבי העולם, במטרה לשמוע את כל החידושים, הפיתוחים והמחקר בעולם תוספי התזונה. הוא כולל הרצאות, פורומים ודוכנים המציגים את כל החידושים החמים ביותר בעולם הויטמינים, המינרלים והפורמלות הטבעיות. 

 

פיתוחים שתמיד נמצאים בראש הטבלה הם אומגה 3, פרוביוטיקה וכן כורכום, מגנזיום וסידן, אך בשנים האחרונות עולה שחקן חדש לראש הטבלה, ועולה באופן משמעותי הפופולריות של מוצרים המורכבים מאצות (כמו ספירולינה). אצות מכילות אינספור דברים טובים, והיום ניתן למצוא אותן בתור תוספי תזונה אך גם כתוספת לשייקים, למזון ואפילו בקוסמטיקה שלנו. חידושים נוספים ניתן למצוא בין היתר באופן הצריכה – למשל, הקטנה של כמוסות הבליעה לגודל של ננו ואפילו עיצוב מחודש של הכמוסות באופן צבעוני ומושך.

 

מחקר ופיתוח בתחום מזון העל

מי שעוד מקבל את הזרקור בשנים האחרונות הוא עולם הסופר-פוד, מזון על מן הצומח שמאופיין ברכיבים תזונתיים עשירים פי כמה ממוצרי מזון אחרים, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון. הרכיבים האלו מצויים במזון עצמו, ולא בטבליות שהונדסו. מוצרי הסופר פוד הם למשל אצות, עלים ירוקים, אגוזים ושקדים וגרגרי יער.

מאמרים נוספים מבית הרבלנד

מזה תפריט אורח חיים בריא

מדוע כל המומחים לתזונה ולבריאות ממליצים להקפיד על תפריט נכון ומאוזן ולקיים אורח חיים בריא? מה ההבדל בין תפריט של תזונה מאוזנת לתפריט המבוסס על

למאמר המלא

כבר שוחחתם עם חבר הרבלייף עצמאי?​

תיהנו מיתרונות הקשר הישיר עם חבר הרבלייף עצמאי.

אם אתם כבר בקשר עם חבר הרבלייף עצמאי, תוודאו שאתם שומרים על קשר על מנת ליהנות מתמיכה אישית.

מוצרי הרבלייף נמכרים באופן בלעדי ע”י חברי הרבלייף העצמאיים שלנו. אתר זה מופעל ע”י חבר הרבלייף עצמאי ולא ע”י הרבלייף ישראל (1990) בע”מ. האתר הרשמי של הרבלייף הינו www.herbalife.co.il

*כל ההצהרות המתייחסות לבקרת משקל מתייחסות לתוכנית בקרת המשקל של הרבלייף הכוללות בין היתר תזונה מאוזנת, פעילות גופנית קבועה, צריכה יומית של כמויות נוזלים נאותות,שימוש בתוספי תזונה ומנוחה מספקת. כל התוצאות הן אישיות ועשויות להשתנות מאדם לאדם*