אתר של מפיץ הרבלייף עצמאי

מזה תפריט אורח חיים בריא

שתפו :)

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדוע כל המומחים לתזונה ולבריאות ממליצים להקפיד על תפריט נכון ומאוזן ולקיים אורח חיים בריא? מה ההבדל בין תפריט של תזונה מאוזנת לתפריט המבוסס על דיאטה כזו או אחרת? למה עדיף לשמור על אורח חיים בריא ולא לעבור מדיאטה אחת לאחרת? 

המאמר הבא להסביר לכם מהי החשיבות של תפריט אורח חיים בריא ולמה הדיאטות הטרנדיות והפופולריות הן לא בהכרח הפתרון האידיאלי עבורכם. 

מה ההבדל בין תפריט אורח חיים בריא לתפריט דיאטה?

ההבדל המהותי כמובן בין ה-2 נמצא בשם, מטרתו של תפריט דיאטה היא אחת – לעזור למבצעים אותו להוריד במשקל. 

אך לתהליך אשר המטרה היחידה שלו היא ירידה במשקל יש מס’ חסרונות:

 • קשה להתמדה: תפריטי דיאטה כאלו ואחרים קשים מאוד להתמדה, הם מתמקדים יותר במה לא לאכול ולא במה כן לאכול, תפריטים שמשאירים את האדם במצב של רעב או תסכול הם אף פעם לא פתרון אידיאלי. 
 • לא בהכרח בריא: תפריט המבוסס על ירידה במשקל בלבד הוא לא בהכרח תפריט בריא, בריאות מתייחסת למס’ פרמטרים בהם ניגע בקרוב. תפריטי דיאטה מתייחסים בעיקר לצריכת מזון שתשנה את הנראות שלך ואת המשקל שלך אך לא בהכרח את הבריאות שלך.
  תפריט דיאטה לדוגמא יכול להתיר צריכה של משקאות מוגזים דלי קלוריות ללא שום התייחסות לכך שהם לא בריאים לגוף בגלל המון חומרים מסוכנים אחרים שלא בהכרח משפיעים על המשקל. 
 • תפריט כובל – תפריטי דיאטה כמו שהזכרנו קודם מתמקדים יותר במה לא לאכול, יש פחות אופציות של גיוון ומטרת העל היא לרדת ולרדת.
  תפריטי אורח חיים בריא לעומת זאת מזמינים את האנשים הנמצאים בתהליך לגוון את הרגלי התזונה שלהם, לא לצמצם את כמות האורחות, אלא להחליף את המוצרים הפחות בריאים אותם הם צורכים ביום יום במוצרים בריאים יותר אשר יספקו להם תחושה של שובע, כיף וכמובן בריאות. 

מהם הגורמים המרכיבים אורח חיים בריא

כולם מדברים על חשיבות אורח החיים הבריא, לכן כדאי להבין מה זה בדיוק. למעשה, אורח חיים נכון ובריא  מבוסס על מס’ גורמים:

תזונה מאוזנת

תזונה מאוזנת ונכונה הכוללת צריכה נכונה וחכמה של כל אבות המזון בשילוב של חומרים חיוניים.  תזונה מאוזנת על פי הרבלייף מורכבת מ – 40% פחמימות, 30% חלבון ו30% שומן. 

תפריטי דיאטה כאלו ואחרים אולי ימליצו לכם לדוגמא לצרוך יוגורט או גבינה עם 0% שומן, אך תפריט אורח חיים בריא ימליץ דווקא להמנע ממוצרים בעלי 0% שומן ולחפש את המוצרים בעלי איזון נכון בין החומרים השונים. 

בנוסף, חשוב מאוד לצרוך כמות מספקת של ויטמינים ומינרלים האחראיים על תהליכים חשובים בגוף. 

הרגלי אכילה

 הרגלי אכילה נכונים וחלוקה נכונה של ארוחות במהלך היום, וכן תתפלאו, לא צריך לאכול מה שפחות, ההפך הוא הנכון.

אורח חיים בריא ממש לא מבקש ממכם להיות רעבים, חלקו את היום שלכם כך שתצרכו בין 5-6 ארוחות קלות ביום, לעולם אל תגיעו למצב בו אתם ממש רעבים, תהפכו את האורחות לחלק מסדר היום שלכם ולא לאירוע מיוחד שאתם יושבים שעות במשרד ומחכים שיגיע. 

צריכת נוזלים

 צריכה נכונה של נוזלים, לפחות ליטר וחצי של מים ביום והימנעות משתייה ממותקת ומוגזת הם כולם גורמים חשובים באורח חיים בריא.
רבים המקרים בהם אנחנו צמאים אך אנו מבלבלים את תחושת הצימאון עם תחושת רעב.
חובבי הקפה יופתעו לגלות שמומלץ לשתות קפה בליווי של כוס מים אחת או יותר מכיוון שלפה תכונות מייבשות. 

נפש רגועה

 נפש רגועה היא כמובן פרמטר חשוב באורח חיים בריא, חשוב מאוד לקחת בין שעה לשעתיים לעצמכם במהלך היום ותקדישו את הזמן הזה לתחביבים שלכם ולכל מה שעושה לכם טוב. 

פעילות גופנית

 אי אפשר לדבר על אורח חיים בריא בלי לדבר על פעילות גופנית, הקדישו כמה שעות בשבוע לפעילות ספורטיבית. פעילות גופנית תורמת גם להתרחשות של תהליכים פיזיולוגיים חשובים בגוף ביניהם הפרשת הורמונים התורמים להעלאת האנרגיות ושיפור רמת הערנות. 

תוספי תזונה בתפריט אורח חיים בריא 

רבים ממכם הקוראים את כלל ההנחיות הנ”ל לבניית תפריט אורח חיים בריא בוודאי צוחקים ושואלים: “איך ניתן לעמוד בכל הכללים הללו בשגרת היום הלחוצה הכוללת עבודה, לימודים, ילדים ועוד המון מחויבויות”.

כיצד ניתן להשקיע במס’ כה גדול של ארוחות במהלך היום ועוד לדאוג לכך שהארוחות יהיו מאוזנות בדיוק על פי הכללים? 

תוספי תזונה כמו מוצרי הרבלייף פותחו בדיוק בגלל הסיבות הנ”ל

כיצד מומלץ לצרוך את שייק הבריאות של הרבלייף?
 • תחליפי ארוחה: תוספי תזונה כמו שייק הרבלייף וחטיפי חלבון של הרבלייף מהווים תחליפי ארוחה בעלי איזון מושלם של פחממות, חלבונים ושומנים בשילוב של ויטמינים ומינרלים.
  שייק הרבלייף לדוגמא הוא תחליף מומלץ ביותר לארוחת הבוקר, הארוחה החשובה ביותר אליה אנחנו קמים לאחר צום של כמה שעות,.
  חטיפי החלבון הם התחליף לארוחת הביניים, או בשפה העממית יותר – נשנוש בין הארוחות.
 • תוספי אנרגיה: תוספים כמו תה הרבלייף או טבליות NRG מספקים לגוף בוסט טבעי של אנרגיה המאפשר לכם לשמור על רמות ריכוז שיעזור לכם לעמוד ביעדים שלכם במהלך היום, בנוסף מסייעים תוספים כמו תה הרבלייף בתהליכי עיכול וסילוק רעלים
 • גם לספורטאים: אלו בינכם העוסקים באורח חיים פעיל ונמצאים בתהליך של עלייה במסה או חיטוב יוכלו להשתמש במשקה התאוששות פרומקס של הרבלייף.
 • לא חסר גיוון: מוצרי הרבלייף מגיעים במגוון טעמים, מה שהופך אותם לבסיס מעולה להכנת קינוחים בריאים ומאוזנים, ירידה במשקל או שיפור תזונה לא בהכרח אומר ויתור על אוכל טעים.

לסיכום

אם גם אתם רוצים לעבור לתפריט של אורח חיים בריא כדאי להתייעץ עם יועץ אורח חיים בריא המתמחה באורח חיים בריא. היועץ יעניק לכם הסברים מפורטים, יספק לכם המלצות לתפריט בריאותי ומאוזן, ימליץ לכם על שמות של מוצרים איכותיים ובריאים ויציע לכם מוצרי בריאות ממותג מוכר ואמין.  לייעוץ מקצועי פוטנציאל לשפר את בריאותכם, לחזק את המערכת החיסונית ולשפר  את מצב הרוח והתחושה הכללית.

מאמרים נוספים מבית הרבלנד

מזה תפריט אורח חיים בריא

מדוע כל המומחים לתזונה ולבריאות ממליצים להקפיד על תפריט נכון ומאוזן ולקיים אורח חיים בריא? מה ההבדל בין תפריט של תזונה מאוזנת לתפריט המבוסס על

למאמר המלא

כבר שוחחתם עם חבר הרבלייף עצמאי?​

תיהנו מיתרונות הקשר הישיר עם חבר הרבלייף עצמאי.

אם אתם כבר בקשר עם חבר הרבלייף עצמאי, תוודאו שאתם שומרים על קשר על מנת ליהנות מתמיכה אישית.

מוצרי הרבלייף נמכרים באופן בלעדי ע”י חברי הרבלייף העצמאיים שלנו. אתר זה מופעל ע”י חבר הרבלייף עצמאי ולא ע”י הרבלייף ישראל (1990) בע”מ. האתר הרשמי של הרבלייף הינו www.herbalife.co.il

*כל ההצהרות המתייחסות לבקרת משקל מתייחסות לתוכנית בקרת המשקל של הרבלייף הכוללות בין היתר תזונה מאוזנת, פעילות גופנית קבועה, צריכה יומית של כמויות נוזלים נאותות,שימוש בתוספי תזונה ומנוחה מספקת. כל התוצאות הן אישיות ועשויות להשתנות מאדם לאדם*